O masážích Ajurvédy 

Ajurvéda: věda o životě (ajur-život, véda-věda).  Učí se v ní o tom, jak se dožít vysokého věku, jak léčit různé nemoce, jakou správnou stravu zařadit do svého pravidelného jídelníčku, jaké procedury využívat k zdravému životu. Pro někoho životní styl. Říká se, že je matka všech léčebných systému. 

Ajurvédská masáž hlavy s technikou marma masáže: U masáže se spouští body k uvolnění emocí a proudu energie v těle. Pomáhá k odpočinku, k odstranění stresu, bolesti hlavy, migrén, k vyhlazení vrásek a jiných problémů. Masáž se provádí vleže a začíná se ve vlasové časti hlavy, kam se vmasíruje přírodní olej, který má velký vliv na obnovení lesku a pevnost vlasů. Prokrvuje jejich kořínky a tím brání jejím vypadávání. Podporuje prokrvení mozku, které je dobré po mozkové příhodě, ale také jako prevence před nemoci ovlivněné mozkem a myslí. Po olejové masáži vlasové části se přesouvá masáž na obličej. Potom se přejde na ramena, krční páteř a zpět do vlasů, kde masáž končí. Touto cestou klient uvolní nejen svou mysl, ale také tělo, dopřeje si příjemný odpočinek a zaručený relax. 

Abhyanga masáž celého těla: Při masáži se využívají přírodní oleje a podle problémů klienta se přidá určitý druh oleje a bylinek. Masáž je jemná, tlaková, účinná na uvolnění od bolesti svalů, kloubů, šlach, má také vliv na lymfatický systém, rozproudí energii v těle a vyplavuje z těla toxické látky. Masáž má vliv na dlouhověkost, u masáže si odpočinete a naberete zpět energii a chuť do života. Provádí se v leže od masáže zad, zadní části dolních končetin, po té se klient obrátí a pokračuje se po přední části dolních končetin, břišní části, horních končetin a zakončuje se masáží hlavy. Je určena pro všechny co si chtějí dopřát příjemný relax, nabrat energii, uklidnit tělo od bolesti, ale také pro lidi kteří mají problém s pohybový aparátem a musí být kvůli svému hendikepu jen na vozíku a lehátku, (zkrácené šlachy, svalové onemocnění a jiné pohybové problémy). 

Shirodhara masáž třetího oka: Pří masáži se vlévá teplý olej tenkým proudem na střed čela. Klient při masáži leží na zádech, má lehce zakloněnou hlavu a olej mu stéká z čela do vlasů. Název Shirodhara pochází ze sanskrtu, jde o složeninu dvou slov - shiro = hlava a dhara = proud. Celé proceduře by měla předcházet buď celotělová olejová masáž, nebo speciální indická masáž hlavy. Po proceduře je doporučený dlouhý odpočinek. Podle ajurvédského učení probouzí Shirodhara v těle oheň, a proto je potřeba nechat všechny pocity, které v mysli masáž probudí, doznít. Shirodhara má velmi intenzivní, zklidňující a očistné účinky. Díky masáži třetího oka se okamžitě zkoncentrujete a prožijete příjemný pocit bytí "tady a teď". Jemná masáž teplým olejem působí také na migrénu, bolesti hlavy, zlepšuje paměť a kvalitu spánku. Překvapivě vám může zmírnit příznaky žaludečních vředů, cukrovky či astmatu. Klient se dostává do stavu meditace, kde pomocí své mysli odbourává stres, urovnává myšlenky, uvolňuje emoce a díky tomu zahajuje samoléčbu.  

Těhotenská masáž: je zaměřena pro nastávající maminky od 4 měsíců těhotenství. Obsahuje tahy klasické relaxační masáže, jen je jemnější. Přesto může v tomto období velmi pomoci od bolesti zad či nohou, při otocích, napětí ve svalech a přetížených vazech. Poskytne uvolnění a celkovou relaxaci ne jen pro maminku, ale i pro miminko. Doporučuje se při pocitech slabosti, vyčerpanosti a psychické nepohody. V rámci těhotenské masáže je možné namasírovat také bříško. Masáž se provádí v klidném prostředí s meditační hudbou. Nastávající maminka leží na boku, pod hlavu a mezi koleny se dává polštář pro lepší pocit uvolnění. Postup masáže: začíná se od nohy kde se vynechá oblast kotníku, postupuje se po boku poloviny zad po rameno a zakončuje se masáží ruky. Poté se maminka otočí na opačný bok a to samé se provádí na druhé polovině těla. Maminka si může dopřát i masáž hlavy a obličeje, která je také jemnější. 

 Aromaterapie: je druh alternativní medicíny, který užívá rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje a další vonné složky za účelem změny mysli, nálady, procesu poznávání nebo zdraví. V aromaterapii se používají rostlinné oleje (slunečnicový, olivový, sezamový, mandlový aj.), do kterých se přidávají přírodní éterické oleje. Oleje se míchají těsně před masáží a to podle potřeby údajného účinku - buď stimulující, nebo uklidňující. Tato forma ošetřování se řadí pod alternativní medicínu. Mezi nejrozšířenější éterické oleje patří: citrusy (citron, pomeranč, mandarinka, bergamot..), jehličnany (borovice, jedle, cypřiš...) citronová tráva, levandule, cedrové dřevo, zázvor, a pod. Mezi drahé a vzácnější éterické oleje patří např. santalové dřevo, jasmín, růže.


Po těchto zkušenostech jsem se rozhodl otevřít si masérnu a nabízet tímto způsobem pomoc lidem jak k uvolnění od bolesti svalů, šlach, kloubů, hlavy, tak jen i k relaxaci. Předem děkuji za Vaši vzácnou návštěvu, budu se na Vás těšit v masérně, nebo ve Vašich domovech.

Stránky vytvořeny Ajur-masážemi |  Zastřiženo v roce 2022
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!